baner
Newsletter *wymagany jest poprawny adres e-mail.

Tag: łamigłówki

Na platformie pojawiły się kolejne kursy dla wszystkich chętnych

środa, 08-października-2014

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi kursami, które dostępne są na platformie ŁAP! Kursy są nieodpłatne i pozwalają na wygenerowanie certyfikatu potwierdzającego nabyte umiejętności.

W przygotowaniu nowe kursy na platformę ŁAP

piątek, 18-lipca-2014

Już wkrótce udostępnimy trzy bezpłatne kursy dla wszystkich chętnych.

Zakończenie rekrutacji na warsztaty metodyczne

środa, 07-maja-2014

Projekt “Łamigłówki dla Nomada – metoda uczenia przez całe życie na miarę XXI wieku” zakończył rekrutację na warsztaty metodyczne. Siedmiu wykładowców i dziewięciu praktyków wyraziło chęć udziału w wykładzie i warsztatach metodycznych, które m.in. pozwolą nabyć niezbędne umiejętności do bezpłatnego tworzenia i edycji kursów zdalnych na platformie ŁAP oraz pomogą zapoznać się z założeniami metodyki problemowego nauczania nomadycznego – metodyki opracowanej z myślą o młodych osobach uczących się (tubylcach świata cyfrowego, komunikujących się na co dzień nie tylko z wykorzystaniem komputerów, ale także tabletów oraz smartfonów) oraz wykorzystującej nauczanie łamigłówkowe.

Już 29 stycznia rozpoczynamy testowanie kursu z tworzenia multimediów

poniedziałek, 20-stycznia-2014

Ponad 200 osób zgłosiło się do udziału w testowaniu kursu pt. „Narzędzia informatyczne w tworzeniu multimediów”. Zebrane opinie i uwagi będą pomocne w tworzeniu kolejnych kursów.

W ramach projektu powstanie ponad 40 kursów

poniedziałek, 20-stycznia-2014

Z kilkunastu do ponad 40 została zwiększona liczba kursów, które powstaną w ramach projektu. Przestawiamy przykładowe dziedziny, w których bezpłatnie będą mogli dokształcać się przyszli kursanci.

Wykładowcy ocenili Łamigłówkową Platformę Mobilną

poniedziałek, 20-stycznia-2014

Znamy opinię wykładowców na temat ŁAPa. Opinię zebraliśmy od uczestników szkoleń zorganizowanych w ramach projektu.

Wesołych Świąt!

piątek, 20-grudnia-2013

Szanowni Państwo, z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu dużo spokoju, wytchnienia i radości przebywania z bliskimi. W całym 2014 roku życzymy natomiast odwagi i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz satysfakcji z podjętych decyzji edukacyjnych.

Nowy metodyk w projekcie

wtorek, 10-grudnia-2013

Od listopada 2013 r. Dobrosław Bilski, doktor nauk humanistycznych, pełni funkcję głównego metodyka w projekcie „Łamigłówki dla Nomada – metoda uczenia przez całe życie na miarę XXI wieku.

Rozpoczął się cykl szkoleń dla twórców kursów

wtorek, 10-grudnia-2013

4 grudnia br. odbyło się pierwsze szkolenie z Łamigłówkowej Platformy Mobilnej (ŁAP). Cały cykl, w którym biorą udział wykładowcy tworzący kursy w ramach projektu, obejmie pięć szkoleń.

Wysoka ocena projektu

piątek, 15-listopada-2013

Eksperci Krajowej Sieci Tematycznej bardzo wysoko ocenili dotychczasowe wyniki projektu oraz strategię wdrażania jego finalnych rezultatów. Oznacza to kontynuację prac projektowych, które potrwają do połowy 2015 roku.

Przygotowujemy się do obrony strategii projektu

poniedziałek, 16-września-2013

Na przełomie września i października br. strategia wdrażania projektu poddana zostanie ocenie ekspertów Krajowej Sieci Tematycznej.

Badanie jakości bezpłatnych kursów zdalnych

poniedziałek, 16-września-2013

W ramach projektu dokonaliśmy przeglądu i oceny upowszechnionych darmowych kursów zdalnych. Autorem badań jest dr Maciej Słomczyński, główny metodyk projektu.

Czy powstanie polski odpowiednik MOOCu?

poniedziałek, 16-września-2013

Massive Open Online Courses (MOOC) to rozwiązanie polegające na tworzeniu i udostępnianiu, m.in. przez uczelnie wyższe, cyfrowych zasobów edukacyjnych oferujących zdalne kursy szkoleniowe z różnych obszarów wiedzy i dziedzin kształcenia. Takie wspólne zintegrowane systemy z powodzeniem funkcjonują w Stanach Zjednoczonych. Uniwersytety europejskie są na początku drogi do opracowania własnego modelu i platform typu MOOC. W Polsce brakuje systemu na taką skalę. Jest natomiast olbrzymi obszar do zagospodarowania.

Od koncepcji do gotowego „produktu” – instrukcja tworzenia kursów

piątek, 23-sierpnia-2013

Powstał podręcznik metodyczny dla wszystkich osób, które będą tworzyć kursy m-learningowe. Podręcznik pozwala przejść przez cały proces projektowania dydaktycznego i przygotować kursy oparte na nauczaniu nomadycznym i łamigłówkowym.

Wysokie kryteria oceny kursów

piątek, 23-sierpnia-2013

Wszystkie kursy zamieszczane na Łamigłówkowej Platformie Mobilnej będą musiały spełniać wysokie kryteria dydaktyczne oraz techniczne. W praktyce oznacza to, że bez dopełnienia pewnych warunków kurs nie zostanie udostępniony na platformie.

Jaka będzie ścieżka oceny kursu?

piątek, 23-sierpnia-2013

Zanim kurs udostępniony zostanie na platformie będzie musiał uzyskać pozytywną opinię recenzenta.


    
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
so.
n.

Najbliższe wydarzenia:Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 
Logotypy: Kapitał ludzki, Projektu, PJWSTK, UE