baner
Newsletter *wymagany jest poprawny adres e-mail.

strona główna > Nasze kursy

Nasze kursy

Wszystkie kursy projektu "Łamigłówek dla Nomada" są bezpłatne i odbywają się na platformie ŁAP dostosowanej do komputerów i urządzeń mobilnych takich jak smartphone i tablet. Poniżej przedstawiamy krótkie opisy kursów oraz linki do formularzy elektronicznych, dzięki którym można się zapisać na kurs. Nowi kursanci zapisywani są w każdy wtorek. Zapraszamy!

Zapisz się na platformę za pomocą formularza elektronicznego: http://goo.gl/forms/RKMv47r9jx

Proces projektowania dydaktycznegoKurs: "Proces projektowania dydaktycznego"

Niniejszy kurs pozwoli zapoznać się z zasadami projektowania dydaktycznego, które obowiązują niezależnie od tego czy jest to kształcenie formalne, incydentalne, zdalne czy stacjonarne. Po zakończeniu kursu uczestnicy będą znać etapy projektowania dydaktycznego i jego uwarunkowania – dowiedzą się od czego zależy wybór metod, form czy środków dydaktycznych. Wiedza ta jest niezbędna do wykonywania takich zawodów jak: Trener/szkoleniowiec, Dydaktyk medialny, Teletutor czy Edukator zdrowia.

Kurs: "Badanie marketingowo-rynkowe i zarządzanie konkurencją"

 Kurs obejmuje podstawowe zagadnienia związane z marketingiem (m.in. orientacje zarządzania marketingowego, segmentację rynku, marketing mix) oraz niektóre podstawowe zagadnienie z mikroekonomii, które wykorzystywane są w działaniach marketingowych (siły popytu i podaży oraz elastyczność popytu).

Kurs "Specyfikacja systemów informatycznych"

Celem tego kursu jest przedstawienie specyfiki projektów informatycznych i przybliżenie sposobu budowania systemów informatycznych.

Część przedsiębiorstw, gdy zaczynają odczuwać potrzebę zinformatyzowania swojej działalności, kupuje gotowe, dostępne na rynku systemy. Inne decydują się na zmówienie systemu informatycznego dopasowanego do ich potrzeb - licząc na uzyskanie w ten sposób przewagi nad konkurencją. Wiele projektów mających na celu stworzenie takich systemów kończy się porażką. Wiedza o tym, w jaki sposób należy specyfikować swoje wymagania i jak współpracować z zespołem wykonującym oprogramowanie jest istotna dla zmniejszenia ryzyka projektów informatycznych. Budowa systemów informatycznych jest kosztownym przedsięwzięciem, wymagającym dużej ilości czasu i związanym ze znacznym ryzykiem. Ryzyko to w dużym stopniu wynika z braku doświadczenia zamawiających takie systemy organizacji.

Kurs przeznaczony jest dla osób, które nie mając wiedzy z zakresu informatyki reprezentują firmę zamawiającą system i są zaangażowane w opracowywanie zestawu wymagań. Informacje zawarte w kursie sprawią, że zarówno proces specyfikowania wymagań, jak i późniejsza współpraca z firmą informatyczną będą znacznie bardziej efektywne i doprowadzą do powstania systemu spełniającego potrzeby użytkowników.

Kurs: "Systemy wspomagania pracy grupowej"

Kurs Systemy Wspomagania Pracy Grupowej ma na celu przedstawienie kilku często używanych typów systemów, przydatnych w pracy grupowej w organizacjach o różnym charakterze. W ramach kursu omówione są systemy grupowej edycji dokumentów, systemy zarządzania dokumentami, narzędzia pozwalające na grupowe tworzenie map myśli i grupowe prototypowanie oraz systemy wspierające zarządzanie zadaniami w projekcie, prywatne i korporacyjne sieci społecznościowe.

W kursie przedstawione są przykładowe bezpłatne narzędzia należące do każdej z tych kategorii. Narzędzia te w niektórych wypadkach są udostępniane w internecie jako darmowe usługi, w innych – jest to oprogramowanie typu open source, które można zainstalować na własnym komputerze. W większości lekcji sposób wykorzystania danego oprogramowania pokazany jest w formie screencastów. Oprócz obejrzenia screencastów, wskazane jest również wykonanie pokazanych w nich operacji samodzielnie, aby faktycznie opanowac przekazany w screencastach materiał.

Kurs: "Narzędzia informatyczne w tworzeniu multimediów"

Jest to kurs, który był testowany już wcześniej przez ponad 90 osób, które oceniły go pod względem jego wartości edukacyjnej oraz wypowiedziały się na temat konstrukcji kursu, multimediów oraz rozwiązań technicznych.

Na tej podstawie powstała jego druga wersja, która już od września jest dostępna dla wszystkich chętnych - jest to wersja poprawiona, odnowiona i z dodatkową lekcją.

Kurs stanowi wprowadzenie do Multimediów i  składa się z pięciu lekcji w których można zapoznać się z takimi zagadnieniami jak ogólne zasady wyokrzystywania multimediów w materiałach do edukacji zdalnej i oraz sposobami tworzenia na potrzeby takich materiałów grafiki komputerowej, fotografii, czy wzbogaconej rzeczywistość (augmented reality).

Kurs: "Edukacja zdrowotna - cele, koncepcje, metody i formy realizacji"

Zawartość merytoryczną tego kursu stanowią wiedza o edukacji zdrowotnej jako elemencie systemu profilaktyki zdrowia; podstawy wiedzy psychologicznej i pedagogicznej o kształtowaniu postaw, podstawy metodyki edukacji zdrowotnej, edukacja zdrowotna w działaniach.

Materiały zostały opracowane z myślą o osobach, które posiadają wykształcenie pedagogiczne lub medyczne a stanowisko pracy na jakim są zatrudnienione lub o jakie się ubiegają stawia przed nimi zadania związane z realizacja edukacji zdrowotnej. W praktyce mogą to być nauczyciele (w szczególności nauczyciele wychowania fizycznego), pielęgniarki (w szczególności pielęgniarki rodzinne – podstawowej opieki zdrowotnej), lekarze (w szczególności lekarze podstawowej opieki zdrowotnej) lub pracownicy innych instytucji lub placówek (np. urzędów gmin, placówek kulturalno-oświatowych, ngo itp.), którym powierzono przygotowanie lub realizacje projektów lub programów z zakresu edukacji zdrowotnej.

więcej kursów znajduje się na stronie: http://nomad3.pjwstk.edu.pl/uu/#/courses


    
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
so.
n.

Najbliższe wydarzenia:Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 
Logotypy: Kapitał ludzki, Projektu, PJWSTK, UE