baner
Newsletter *wymagany jest poprawny adres e-mail.

strona główna > Co to jest nauczanie nomadyczne?

Co to jest nauczanie nomadyczne?

Nauczanie nomadyczne (z ang. Nomadic Learning), inaczej zwane incydentalnym, opiera się na założeniu, że uczący się, w usieciowionym świecie, jest Nomadą. Zdobywa wiedzę i umiejętności „w ruchu”, poza formalnymi ramami wyznaczonymi przez dane instytucje, uczelnie, szkoły. Uczestniczy w projektach, komunikuje się z innymi uczącymi się Nomadami skupionymi w sieci. Sam decyduje, kiedy i gdzie zdobywa nowe umiejętności.

- Model kształcenia, który opracujemy w ramach projektu, będzie opierać się m.in. na metodzie Nomadic Learning. Dzięki zdalnym kursom dostępnym za pośrednictwem urządzeń mobilnych, ich uczestnicy sami będą określać czas i miejsce uzupełniania swoich kwalifikacji – mówi Anna Muniak, kierownik projektu, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. – Platforma, z której pobierane będą kursy, będzie także posiadać funkcje społecznościowe. Kursanci będą mogli, m.in. na czatach, komunikować się ze sobą, wymieniać doświadczenia z odbywanych kursów, itp. – dodaje Anna Muniak.

Największą zaletą tej metody jest jej elastyczność. Pozwala łączyć edukację z obowiązkami zawodowymi, rodzinnymi, macierzyńskimi bez konieczności wychodzenia z domu, dojeżdżania na uczelnię lub do danej instytucji szkoleniowej. Zadania z wykładów i ćwiczeń będzie można rozwiązywać na przykład w domu lub podczas podróży, urlopu, itp. To kursanci będą decydować, kiedy i gdzie rozpoczną wybrany przez siebie kurs.


    
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
so.
n.

Najbliższe wydarzenia:Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 
Logotypy: Kapitał ludzki, Projektu, PJWSTK, UE