baner
Newsletter *wymagany jest poprawny adres e-mail.

strona główna > Dla kogo realizujemy projekt?

Dla kogo realizujemy projekt?

Kto skorzysta z rezultatów projektu?

  • Młodzi absolwenci studiów humanistyczno-społecznych

Wśród młodych absolwentów uczelni wyższych, to właśnie osoby kończące studia humanistyczne, społeczne, pedagogiczne, itp. mają największe problemy ze znalezieniem pracy związanej w ich wykształceniem. Według badań „Campus 2011” tylko w przypadku 28% studentów i absolwentów kierunków humanistycznych ich aktualna praca związana jest z kierunkiem studiów. Dla porównania ponad połowa osób z wykształceniem technicznym i ekonomicznym pracuje w zawodnie zgodnym z profilem studiów.

Z tego samego badania wynika także, że humaniści czują się najmniej pewni na rynku pracy. 70% z nich źle ocenia swoje szanse na znalezienie pracy. – Dlatego ponad 65% humanistów deklaruje potrzebę zmiany kwalifikacji, odczuwa nieznajomość podstawowych m.in. pojęć z zakresu przedsiębiorczości i biznesu. To właśnie z tego powodu realizujemy projekt, z którego wyników skorzystają przede wszystkim młodzi absolwenci studiów humanistyczno-społecznych – mówi Anna Muniak, kierownik projektu.

  • Wykładowcy

Do współpracy przy realizacji projektu zaprosiliśmy wykładowców z uczelni o profilu humanistycznym, społecznym, ekonomicznych, technicznym, itp. Będą oni m.in. uczestnikami bezpłatnych warsztatów z metodologii nauczania łamigłówkowego prowadzonych przez twórcę metody, prof. Zbigniewa Michalewicza. Opracują także swoje własne kursy w tej metodologii oraz będą brać udział w tworzeniu i testowaniu m-learningowej platformy informatycznej.

- Chcemy zainteresować nauczycieli akademickich nowymi metodami kształcenia tworzonymi na potrzeby młodego pokolenia. Zachęcamy do współpracy i korzystania z wyników projektu w przyszłości – mówi Anna Muniak.

Z wypracowanych narzędzi, po zakończeniu prac projektowych, będą mogli korzystać wszyscy wykładowcy zainteresowani tworzeniem własnych kursów multimedialnych.

  • Wszystkie osoby zainteresowane podnoszeniem kwalifikacji oraz instytucje, firmy szkoleniowe, itp.

Docelowo z metody i m-learningowej platformy informatycznej, będą mogły korzystać wszystkie osoby zainteresowane podnoszeniem kwalifikacji oraz dostawcy treści, tworzący własne kursy. Instytucje typu centra kształcenia ustawicznego lub firmy szkoleniowe, będą mogły udostępniać własne kursy tematyczne.

Rozwiązania wypracowane w ramach projektu udostępnione będą bezpłatnie.


    
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
so.
n.

Najbliższe wydarzenia:Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 
Logotypy: Kapitał ludzki, Projektu, PJWSTK, UE