baner
Newsletter *wymagany jest poprawny adres e-mail.

strona główna > aktualności > Na platformie pojawiły się kolejne kursy dla wszystkich chętnych

Na platformie pojawiły się kolejne kursy dla wszystkich chętnych

środa, 08-października-2014

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi kursami, które dostępne są na platformie ŁAP! Kursy są nieodpłatne i pozwalają na wygenerowanie certyfikatu potwierdzającego nabyte umiejętności.

  • Systemy wspomagania pracy grupowej

Kurs Systemy Wspomagania Pracy Grupowej ma na celu przedstawienie kilku często używanych typów systemów, przydatnych w pracy grupowej w organizacjach o różnym charakterze. W ramach kursu omówione są systemy grupowej edycji dokumentów, systemy zarządzania dokumentami, narzędzia pozwalające na grupowe tworzenie map myśli i grupowe prototypowanie oraz systemy wspierające zarządzanie zadaniami w projekcie, prywatne i korporacyjne sieci społecznościowe.

W kursie przedstawione są przykładowe bezpłatne narzędzia należące do każdej z tych kategorii. Narzędzia te w niektórych wypadkach są udostępniane w internecie jako darmowe usługi, w innych – jest to oprogramowanie typu open source, które można zainstalować na własnym komputerze. W większości lekcji sposób wykorzystania danego oprogramowania pokazany jest w formie screencastów. Oprócz obejrzenia screencastów, wskazane jest również wykonanie pokazanych w nich operacji samodzielnie, aby faktycznie opanowac przekazany w screencastach materiał.

Na kurs można się zapisać za pomocą formularza elektronicznego znajdującego się pod linkiem:http://goo.gl/XywbcW


  • Narzędzia informatyczne w tworzeniu multimediów

Jest to kurs, który był testowany już wcześniej przez ponad 90 osób, które oceniły go pod względem jego wartości edukacyjnej oraz wypowiedziały się na temat konstrukcji kursu, multimediów oraz rozwiązań technicznych.

Na tej podstawie powstała jego druga wersja, która już od września jest dostępna dla wszystkich chętnych - jest to wersja poprawiona, odnowiona i z dodatkową lekcją.

Kurs stanowi wprowadzenie do Multimediów i  składa się z pięciu lekcji w których można zapoznać się z takimi zagadnieniami jak ogólne zasady wyokrzystywania multimediów w materiałach do edukacji zdalnej i oraz sposobami tworzenia na potrzeby takich materiałów grafiki komputerowej, fotografii, czy wzbogaconej rzeczywistość (augmented reality).

Na kurs można się zapisać za pomocą formularza elektronicznego znajdującego się pod linkiemo: http://goo.gl/iOdch9


  • Edukacja zdrowotna - cele, koncepcje, metody i formy realizacji

Zawartość merytoryczną tego kursu stanowią wiedza o edukacji zdrowotnej jako elemencie systemu profilaktyki zdrowia; podstawy wiedzy psychologicznej i pedagogicznej o kształtowaniu postaw, podstawy metodyki edukacji zdrowotnej, edukacja zdrowotna w działaniach.

Materiały zostały opracowane z myślą o osobach, które posiadają wykształcenie pedagogiczne lub medyczne a stanowisko pracy na jakim są zatrudnienione lub o jakie się ubiegają stawia przed nimi zadania związane z realizacja edukacji zdrowotnej. W praktyce mogą to być nauczyciele (w szczególności nauczyciele wychowania fizycznego), pielęgniarki (w szczególności pielęgniarki rodzinne – podstawowej opieki zdrowotnej), lekarze (w szczególności lekarze podstawowej opieki zdrowotnej) lub pracownicy innych instytucji lub placówek (np. urzędów gmin, placówek kulturalno-oświatowych, ngo itp.), którym powierzono przygotowanie lub realizacje projektów lub programów z zakresu edukacji zdrowotnej.

Na kurs można się zapisać za pomocą formularza elektronicznego znajdującego się pod linkiem: http://goo.gl/JUpZ2K


    
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
so.
n.

Najbliższe wydarzenia:Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 
Logotypy: Kapitał ludzki, Projektu, PJWSTK, UE