strona główna > aktualności > Wykładowcy ocenili Łamigłówkową Platformę Mobilną

Wykładowcy ocenili Łamigłówkową Platformę Mobilną

poniedziałek, 20-stycznia-2014

Znamy opinię wykładowców na temat ŁAPa. Opinię zebraliśmy od uczestników szkoleń zorganizowanych w ramach projektu.

Twórcy kursów poznawali moduł „Redaktor” składający się z 2 edytorów graficznych – nomadic i puzzle oraz rozwijali swoje kompetencje dydaktyczno-techniczne – umiejętność posługiwania się Łamigłówkową Platformą Mobilną oraz projektowania kursów zgodnie z metodyką przyjętą w projekcie.

W ankiecie oceniającej Łamigłówkową Platformę Mobilną, zapytaliśmy wykładowców m.in. o stopień łatwości tworzenia struktury kursu, wprowadzania treści lekcji, pytań kontrolnych i edycji pytań testowych, określania etapów dydaktycznych, itp. Dodatkowe pytania dotyczyły m.in. przejrzystości interfejsu, struktury i przejrzystości samej platformy, łatwości poruszania się po niej, itp.

Większość ankietowanych uznała, że tworzenie struktury kursu, wprowadzenie treści lekcji oraz projektowanie pytań nie przysparza im większych trudności. Badani wykładowy pozytywnie wypowiedzieli się na temat przejrzystości i przyjazności interfejsu, przejrzystości platformy, łatwości poruszania się po niej.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że badani bardzo wysoko ocenili platformę pod względem zawodowej wartości kursów na niej przygotowywanych, tj. dużej praktyczności wiedzy przekazywanej według metodyki tworzenia kursów wdrożonej na Łamigłówkowej Platformie Mobilnej.

W szkoleniu wzięło udział 15 wykładowców, których kolejnym zadaniem jest wprowadzenie opracowanego przez siebie kursu na platformę oraz zgłoszenie ewentualnych uwag.