baner
Newsletter *wymagany jest poprawny adres e-mail.

strona główna > aktualności > Wysokie kryteria oceny kursów

Wysokie kryteria oceny kursów

piątek, 23-sierpnia-2013

Wszystkie kursy zamieszczane na Łamigłówkowej Platformie Mobilnej będą musiały spełniać wysokie kryteria dydaktyczne oraz techniczne. W praktyce oznacza to, że bez dopełnienia pewnych warunków kurs nie zostanie udostępniony na platformie.

Każdy kurs podlegał będzie kryteriom oceny zawartym w specjalnie przygotowanej do tego ankiecie ewaluacyjnej. W części dotyczącej aspektów dydaktycznych, ankieta uwzględnia m.in. takie obszary jak realizację założonych celów dydaktycznych, ocenę treści kursu, na przykład czy jej zakres jest ściśle powiązany z celami kształcenia, czy jest podzielona na odpowiednio małe fragmenty – lekcje, czy każda lekcja kończy się podsumowaniem, itp.

W części odnoszącej się do aspektów technicznych ankieta zawiera m.in. informacje, czy  kurs został przetestowany na ekranach o różnej rozdzielczości, czy był testowany przynajmniej na jednym telefonie i jednym tablecie, czy zastosowano spis treści z możliwością podglądu co zawiera dany rozdział, czy ekrany nie są przeładowane treścią, czy elementy graficzne nie zmniejszają czytelności materiału, itp.

To tylko przykładowe kryteria oceny, którym podlegać będą wszystkie kursy zamieszczane na Łamigłówkowej Platformie Mobilnej.


    
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
so.
n.

Najbliższe wydarzenia:Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 
Logotypy: Kapitał ludzki, Projektu, PJWSTK, UE