baner
Newsletter *wymagany jest poprawny adres e-mail.

strona główna > aktualności > Powstał pierwszy testowy moduł kursu

Powstał pierwszy testowy moduł kursu

poniedziałek, 22-kwietnia-2013

„Niezależnie od wieku, statusu społecznego czy wykształcenia każdy człowiek podejmuje decyzje: którą propozycję pracy wybrać?, z kim związać się na całe życie?, kogo poprzeć w wyborach?, w co zainwestować pieniądze? itp.”. Od tego zaczyna się wypowiedź lektora, który wprowadza potencjalnych uczestników do pierwszego testowego modułu kursu opracowanego przez zespół projektowy.

Kurs zatytułowany „Podejmowanie decyzji – ryzyko i błędy poznawcze” skupia się na procesie podejmowania decyzji. Uczestnicy poznają m.in. najczęściej popełniane błędy, które wynikają z uproszczonych metod wyciągania wniosków. – Analizujemy typowe sytuacje, w których dajemy się ponieść emocjom, ulegamy stereotypowemu myśleniu albo bierzemy pod uwagę tylko niewielki fragment rzeczywistości, który akurat wpisuje się w nasz intuicyjny model decyzyjny – mówi dr Maciej Słomczyński, główny metodyk w projekcie. – W konsekwencji  często podejmujemy błędne decyzje, których można byłoby uniknąć, gdybyśmy byli świadomy uwarunkowań ograniczonej racjonalności w działaniu – dodaje.

W testach biorą udział studenci kierunków humanistyczno-społecznych oraz technicznych. Po zakończeniu fazy testowej kurs zamieszczony zostanie na stronie projektu.


    
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
so.
n.

Najbliższe wydarzenia:Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 
Logotypy: Kapitał ludzki, Projektu, PJWSTK, UE