baner
Newsletter *wymagany jest poprawny adres e-mail.

strona główna > aktualności > Grupa docelowa projektu wzięła udział w badaniach fokusowych

Grupa docelowa projektu wzięła udział w badaniach fokusowych

środa, 13-marca-2013

1 i 2 marca 2013 roku odbyły się badania fokusowe na grupie absolwentów kierunków humanistycznych. Tematem przewodnim badania były tzw. zawody przyszłości.

- Badaliśmy, jak nasza grupa docelowa rozumie i odbiera opisane przez nas zawody przyszłości, co o nich sądzi i czy chciałaby w nich pracować – mówi Dorota Sidor, metodyk w projekcie. – Chcieliśmy także dowiedzieć się, czy młodzi absolwenci studiów humanistycznych są skłonni do zmiany zawodu z takiego, do którego przygotowały ich studia na "zawód przyszłości", który wymaga m.in. zdobycia dodatkowych kwalifikacji – dodaje.

Ocena prezentowanych zawodów zebrana została m.in. na podstawie formularzy wypełnianych przez każdego uczestnika badania oraz podczas prezentacji/wypowiedzi poszczególnych osób. W badaniach fokusowych wzięło udział 16 osób. Fokusy przeprowadzone zostały w trzech grupach.

Raport przedstawiający szczegółowe wyniki badań zamieszczony zostanie na stronie projektu.

Jednym z głównych założeń projektowych jest stworzenie kursów tematycznych przygotowujących absolwentów studiów humanistycznych do wykonywania tzw. zawodów przyszłości. Po ich odbyciu będą oni mogli pracować w takich zawodach, jak organizator pracy wirtualnej, menedżer informacji, edukator zdrowia czy dydaktyk medialny. To przykładowe profesje, które są określane jako tzw. zawody przyszłości.


    
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
so.
n.

Najbliższe wydarzenia:Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 
Logotypy: Kapitał ludzki, Projektu, PJWSTK, UE