baner
Newsletter *wymagany jest poprawny adres e-mail.

strona główna > rekrutacje > Kurs "Narzędzia informatyczne w multimediach"

Kurs "Narzędzia informatyczne w multimediach"

data rekrutacji:  od (wtorek) 10-12-2013, 18:13 do (wtorek) 14-01-2014, 00:00

W połowie stycznia 2014 r. po raz pierwszy udostępnimy kurs pt. „Narzędzia informatyczne w tworzeniu multimediów”. Już teraz prowadzimy rekrutację osób, które wezmą udział w jego testowaniu i jako pierwsze będą mogły go ukończyć.

Od 10 grudnia 2013 r. do 15 stycznia 2014 r. rekrutować będziemy osoby, które ukończyły kierunki humanistyczne lub społeczne i nie przekroczyły 34 roku życia oraz nie studiują na kierunkach technicznych i/lub nie posiadają dyplomu ukończenia studiów o profilu technicznym. W testowaniu pierwszego kursu weźmie udział 140 osób.

Korzyści z udziału w teście to m.in. możliwość nieodpłatnego ukończenia kursu i otrzymania certyfikatu potwierdzającego nabyte umiejętności oraz szansa na zakwalifikowanie się do grupy, która dodatkowo objęta zostanie wsparciem doradców zawodowych.   

Kurs będzie można pobrać na urządzenia mobilne typu smartfon, tablet lub na komputer stacjonarny. Dzięki takim rozwiązaniom kursant sam będzie decydował o czasie i miejscu odbywania kursu.

„Narzędzia informatyczne w tworzeniu multimediów” to wprowadzenie do multimediów, które stanowią połączenie kilku różnych form przekazu takich jak tekst, dźwięk, grafika, obraz wideo. Kurs składa się z pięciu lekcji i został przygotowany z myślą o absolwentach kierunków humanistyczno-społecznych. W przystępny sposób przedstawia zagadnienia z fotografii, tworzenia grafiki komputerowej, rzeczywistości rozszerzonej, użyteczności w projektowaniu prezentacji multimedialnych.

Kursant nauczy się m.in. właściwego kadrowania i komponowania zdjęć, pracy ze światłem i przygotowywania profesjonalnych portretów. Pozna podstawowe zagadnienia związane z grafiką komputerową, na przykład rodzaje grafiki i podstawowe formaty plików graficznych. Lekcja z rzeczywistości rozszerzonej (augmented reality) wyjaśni podstawowe pojęcia dotyczące tej technologii. Przedstawione w niej filmy instruktażowe pokażą możliwości wykorzystania popularnych urządzeń mobilnych i dostępnych technologii w tworzeniu profesjonalnych prezentacji.

Część dotycząca użyteczności w projektowaniu prezentacji multimedialnych nauczy projektowania czytelnych i łatwych w odbiorze prezentacji. Omówione w niej zostaną podstawy projektowania przejrzystej struktury slajdów, właściwej kompozycji i układu treści, użycia fontów, kolorów, animacji, tabel, wykresów, schematów, infografiki, diagramów, pracy z elementami multimedialnymi itp.

Nabyte umiejętności będzie można wykorzystać w aktualnej pracy zawodowej lub do wzbogacenia swojego CV w poszukiwaniu nowej.

Formularz rekrutacyjny dostępny jest tutaj. Prosimy także o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji.

Informacje na temat rekrutacji oraz testowanego kursu zamieszczane są na profilu facebookowym projektu.

Uważnie przyglądajcie się kursowi - w jednej lekcji ukrywa się zadanie konkursowe. Żeby dostać nagrodę, którą jest tablet SAMSUNG Galaxy Tab 3 7.0 8GB trzeba ukończyć kurs i wypełnić ankietę końcową, do której linka dostaniecie po ukończeniu całego kursu.
Tutaj dotępny będzie od lutego 2014r. Regulamin konkursu graficznego

Zapraszamy tam do zadawania dodatkowych pytań. W przypadku zadania pytania z wykorzystaniem formularza kontaktowego na stronie prosimy o wpisanie w treść pytania również swojego e-maila.

Zgłoszenie poprzez wypełnienie formularza rekrutacyjnego nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem do grupy testującej. O zakwalifikowaniu powiadomimy do 15 stycznia.


    
pn.
wt.
śr.
cz.
pt.
so.
n.

Najbliższe wydarzenia:Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 
Logotypy: Kapitał ludzki, Projektu, PJWSTK, UE